Suma gwarancyjna
Suma gwarancyjna to górna granica wszystkich strat w jednym wypadku, w przypadku ubezpieczeń NW (nieszczęśliwych wypadków), za które towarzystwo musi wypłacić odszkodowanie.
Zbuduj dom 2/2010

Zobacz spis treści
- Drzwi wejściowe
- Pionowo nad dachem
- Działka pod kontrolą
- Śnieg na połaciach
- Eklektyzm, czyli sztuka łączenia stylów
Zobacz również
Klienci chcą więcej
Tagi: Warszawa, deweloper, mieszkania, nieruchomości, oferta nieruchomości, rynek pierwotny
Warszawski rynek obfituje w inwestycje mieszkaniowe, w tym momencie bowiem realizuje się ich 274. Klientów, którzy mają w czym wybierać, interesuje nie tylko cena, ale również wygląd osiedla i udogodnienia przewidziane przez inwestora.
Obecna sytuacja na rynku nieruchomości jest powodem wielu burzliwych dyskusji, a opinie na temat tego, co będzie się działo w przyszłości są różne. Jedno jest pewne – na rynku widoczny jest zastój, więc nikogo nie dziwi, że zainteresowanie tematem jest tak duże.
Magnes na klientów
Eksperci z firmy Knight Frank obliczyli, że w połowie 2008 roku na warszawskim rynku pierwotnym dostępnych było 16,6 tys. mieszkań. Ponieważ lokale mieszkalne sprzedają się teraz wolniej, a ich ilość ciągle rośnie, deweloperzy starają się uatrakcyjnić swoje inwestycje i przedstawiać klientom coraz bogatsze oferty. Interesujące dodatki czy nieznaczne obniżki cen to tylko niektóre z chwytów, jakie stosują, aby przyciągnąć kupujących. Niektórzy z nich proponują lokale gotowe do zamieszkania – w Warszawie na koniec drugiego kwartału takich mieszkań było około 500 (źródło: Knight Frank).
|
Więcej, coraz więcej
Szukający mieszkania sprawdzają zagospodarowanie osiedla. Deweloperzy proponują coraz więcej zieleni wokół budynków, tworzą place zabaw i miejsca przeznaczone do wypoczynku, coraz częściej też na terenie inwestycji powstają lokale handlowo-usługowe. Im więcej takich atrakcji, tym większa szansa na to, że klient zdecyduje się na kupno mieszkania. Np. RED Real Estate Development na budowanym osiedlu Alpha w stołecznym Ursusie zaplanował wewnętrzny dziedziniec, na którym znajdą się m.in. altanki, ławeczki, oczko wodne i plac zabaw. Lokale handlowo-usługowe, całodobowa ochrona i nowoczesny system monitoringu powinny dodatkowo przekonać klientów.
Niektórzy spośród inwestorów stawiają na koncepcję tzw. miasta w mieście. Przykładem może tu być Pirelli Pekao Real Estate, który zaplanował ogromny kompleks z pełną infrastrukturą na byłych terenach Huty Warszawa. Pierwszy etap obejmie budowę 8,4 tys. mieszkań, docelowo natomiast powierzchnia mieszkaniowa zajmie 720 tys. metrów kwadratowych.
|
Co dalej z rynkiem pierwotnym?
W Polsce brakuje ponad miliona lokali. Z tego względu ceny mieszkań raczej nie spadną, można się jedynie spodziewać spowolnienia ich wzrostu czyli dalszego ciągu obecnej sytuacji. Jak przewidują doradcy z firmy Home Broker, deweloperzy – mimo trudności ze sprzedażą mieszkań z nowo powstających inwestycji – nie będą raczej drastycznie obniżać cen. Można jednak pokusić się o wizję coraz atrakcyjniejszych bonusów i większego standardu nowych inwestycji. Przecież decyzja o zakupie nieruchomości jest dzisiaj decyzją bardzo dokładnie przemyślaną.
Bogata oferta mieszkań z rynku pierwotnego (i nie tylko) dostępna w serwisie www.muratornieruchomosci.pl.
Tekst: red. Muratornieruchomosci.pl
Źródło: Prestige Public Relations
- W dobrej lokalizacji
- Bieszczadzki półwysep na sprzedaż
- Urok przedwojennych willi
- Ciekawostki z serwisu tuznajdziesz.pl
- Własne M w górskim kurorcie
- Zamieszkać na swoim
- Duże na wynajem
- Mini M do wynajęcia
- Wakacyjny dom nad morzem
- Luksus w sąsiedztwie olszy
- Luksus na 30 metrach
- Nie przeminęło z wiatrem
- Kaszubskie siedliska
- Przed czy po ślubie?
- Zamieszkać nad jeziorem
- Atrakcyjne działki budowlane pod Warszawą
- Mój nowy adres – Saska Kępa
- 7-proc. VAT dla wszystkich w mieszkaniówce
- Do Kazimierza jeden krok
- Dom pełen elegancji
- Śląskie nieruchomości
- Mieszkania w dobrej cenie
- A może działka nad morzem?
- W pogoni za prestiżem
- Drugie centrum Krakowa
- Willa rodem z Włoch
- Apartament na pięknym brzegu
- Nieruchomość dla narciarzy
- Kamienica na pięć gwiazdek
- Zamieszkaj na swoim
- Mieszkanie z Internetu
- Katowickie domy
- Metoda na tańszy metr
- Zachodniopomorskie rezydencje
- Lofty - mieszkania niebanalne
- Gdzie na targi w 2010 r.?
- Luksusowe apartamenty
- Komfortowe Kabaty
- Mieszkanie z widokiem
- W góralskim stylu
- Propozycje z Ursusa
- Ciasne, ale własne
- Przystań do luksusu
- Luksus do wynajęcia
- Optymalne trzy pokoje
- Mieszkanie pilnie wynajmę
- Klienci chcą więcej
- Ucieczka od miejskiego zgiełku
- Dobry czas na zakup działki
- Ale młyn!
- Warszawska Wesoła
- Widoki na Białołękę
- Nakręcona nieruchomość
- Dom w sąsiedztwie Dolinek
- Luksus na bank
- Sprawdź, jaką wartość ma Twoje mieszkanie
- Gliwickie nieruchomości
- Co dwa pokoje to nie jeden
- Apartament z funkcją domu
- Egzotyka po góralsku
- Z drewna? Naturalnie!
- Dzielnica luksusu
- Dobry czas na wynajem
- Działka pod ochroną
- Dom z wodnym ogrodem
- Ekskluzywne rezydencje na wynajem
- "Starówkowe" M
- Z dala od szarości blokowisk
- Na poddaszu
- Urządzone ze smakiem
- Dworki i domy w stylu dworkowym
- Wolność finansowa
- Dom z „Rodziną na swoim”
- Wyjątkowe oferty z Bydgoszczy
- Mieszkanie w domu szeregowym
- A może działka rolna?
- Mieszkanie w dobrym stylu
- Dom inny niż wszystkie
- Apartament czy mieszkanie?
- Nowoczesne bliźniaki
- Przytulny domek z widokiem na góry
- Mazury – kraina wypoczynku
- Mazurskie siedliska w atrakcyjnej cenie
- Mieszkanie, które może zarabiać
- Poznaj mieszkaniowy Poznań
- Luksus z historią w tle
- Apetyt na własny dom
- Moda na działkę
- Niższa taksa notarialna
- Józefosław i Julianów
- Wakacyjna chata
- Cztery kąty i komfort piąty
- Mieszkanie z elektronicznym judaszem
- Apartament na Zielonym Wzgórzu
- Nieruchomość na zdrowie
- Nie taki parter straszny...
- A może pod Warszawą?
- Moc kolorów
- Tanie mieszkanie do remontu
- Małe M w Gdyni
- Komfort bliski naturze
- Rekreacyjne na sprzedaż










